VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

11 listopada – data, którą zna każdy Polak już od małego. Wielkie święto, któremu towarzyszy poczucie dumy i ogromna radość. Nie bez powodu ta data została wybrana na początek VII edycji Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera.

Po raz kolejny członkinie naszej Grupy aktywnie włączą się w świąteczną pomoc kombatantom. Pomożemy przygotowywać paczki w Poznaniu, Warszawie, Wadowicach i okolicach Tomaszowa Lubelskiego.

Co to za akcja? Na terenie całej Polski, jak i poza jej granicami, zbierane są produkty żywnościowe o długim terminie ważności, artykuły chemiczne i drogeryjne, a także kartki i ozdoby świąteczne często zrobione przez dzieci.

Jak się włączyć? Na stronie Paczki (klik) podana jest lista koordynatorów i miejsc zbiórki, gdzie można przynieść produkty osobiście. Jeśli jednak najbliższy punkt jest zbyt daleko zawsze można nadać paczkę pocztą. Podarunki trafiają do wielu kombatantów, a cała akcja jest wielkim logistycznym przedsięwzięciem, więc oprócz przekazania produktów można pomóc przy ich pakowaniu i rozwożeniu.

Ale stworzenie paczek to jedna, czasem drugorzędna sprawa… Dla wielu kombatantów, których odwiedzamy ważniejsze jest to, że jesteśmy. Chwila rozmowy, wspólne wypicie herbaty, okazanie zainteresowania, życzenia świąteczne napisane przez dzieci – to wszystko sprawia, że na twarzach Bohaterów pojawia się uśmiech.

Zbiórka trwa od 11 listopada do 15 grudnia 2017 roku. W dniach 16 – 17 grudnia koordynatorzy, żołnierze, rekonstruktorzy historyczni, wolontariusze zawiozą przygotowane paczki do kombatantów.

Walczyli dla nas – zawalczmy dla nich! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tu opis krótki dotyczący RODO i ciastkuw View more
Akceptuj
Don`t copy text!