Wizyta w muzeum oraz warsztaty fryzur i wykład o tkaninach

W dniu 16 lutego w Warszawie odbyło się spotkanie członkiń Ogólnopolskiej Grupy Rekonstrukcjnej Przysposobienia Wojskowego Kobiet. Swoja wędrówkę po stolicy rozpoczęłyśmy od wizyty w Muzem Miasta Warszawy. Obok danych dotyczących miasta odkryłyśmy również informacje, które odpowiadały historie mieszkańców. Z zainteresowaniem przyglądałyśmy się historycznym zdjęciom, omawiałyśmy prezentowane stroje oraz zajrzałyśmy do salonu Państwa Schiele i podziwiałyśmy panoramę warszawskiej starówki.

Następnie w zaprzyjaźnionej kawiarni Magia Polski Wschodniej rozpoczęła się część wykładowo – dyskusyjna. Swoją prezentację dotyczącą fryzur w latach 20, 30 i 40 przedstawiła Natalia. Wykład już merytorycznie bardzo bogaty rozszerzały koleżanki z dłuższym rekonstrukcyjnie stażem. Później przyszła pora na Asię, która pokazała część swojej obszernej kolekcji tkanin. Asia wyjaśniła jakich materiałów używano w ubiorach
w interesujących nas okresach. Nie lada gratką była stuletnia koszula
z prawdziwego jedwabiu.

Dyskusjom przy kawie na tematy związane z działalnością grupy nie było końca. Tego rodzaju spotkania pozwalają członkiniom naszego stowarzyszenia poszerzyć wiedzę, podzielić się doświadczeniami i pomysłami na nowe sylwetki. Tym bardziej cieszy, że na spotkaniu pojawiły się nowe twarze. Z pewnością ta forma działalności będzie wykorzystywana wielokrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tu opis krótki dotyczący RODO i ciastkuw View more
Akceptuj
Don`t copy text!