Festiwal Kogel Mogel w Krakowie

Co roku w październiku miłośnicy mody retro zjeżdżają do Krakowa na Festiwal Kogel Mogel. W tym roku uczestnikom zaproponowałyśmy udział w naszych warsztatach tworzenia kosmetyków według receptur z początku XX wieku. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a uczestniczki były bardzo zadowolone. Najpierw rozmawiamy, słuchamy, oglądamy i testujemy. Marta opowiedziała o tym jak wyglądała kosmetologia w dwudziestoleciu międzywojennym i zaprezentowała oryginalne akcesoria do włosów, opakowania po kosmetykach oraz czasopisma i poradniki dotyczące pielęgnacji i urody. Można było też wypróbować kosmetyki stworzone z przedwojennych receptur, których nie wytwarzałyśmy na tych warsztatach.

Następnie zabieramy się do pracy! Na każdych warsztatach uczestniczki przygotowują cztery kosmetyki. Tym razem zrobiłyśmy szminkę różową, tusz do rzęs, cold cream i jesienny czekoladowy błyszczyk do ust.

W sobotę Marta została zaproszona do udziału w wyjątkowym pokazie bielizny „Niewymowne” organizowanym przez Magdę Białek. Marta zaprezentowała bieliznę z lat 30 XX wieku – biustonosz, majtki motylki, oryginalny pas do pończoch, pończochy oraz peniuar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tu opis krótki dotyczący RODO i ciastkuw View more
Akceptuj
Don`t copy text!