Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny „100 lekcji historii na 100-lecie Przysposobienia Wojskowego Kobiet” skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, szkół ponadpodstawowych, jednostek harcerskich, jednostek Ochotniczych Hufców Pracy.

Projekt będzie okazją do ukazania młodym ludziom historii działalności PWK oraz roli kobiet w okresie II wojny światowej. Pokazanie sylwetek Polek jest niezwykle istotne, ponieważ w świadomości zbiorowej historia kobiet jest niemal nieobecna. Program szkolny również wspomina o nich rzadko. Realizacja zadania pomoże wprowadzić historię kobiet w czasie lekcji, zbiórek harcerzy, warsztatów prowadzonych przez edukatorów.

Zdobądź scenariusze!

W ramach projektu do 100 pierwszych jednostek zostaną przesłane pakiety zawierające materiały edukacyjne związane z działalnością Przysposobienia Wojskowego Kobiet. Materiały zostały przygotowane dla kilku grup wiekowych:

  • Ścieżka granatowa: Klasy VII i VIII szkół podstawowych: materiały przygotowane są w oparciu o metody aktywizujące (karty pracy, materiały interaktywne), praca z filmem, wzbogacone o plansze edukacyjne.
  •  Ścieżka żółta: Licem, technikum, drużyny wędrownicze, kręgi instruktorskie: zajęcia oparte o metody samodzielnego dochodzenia do wiedzy, na podstawie filmu, wzbogacone o karty pracy i plansze edukacyjne
  • Ścieżka czerwona: Szkoły branżowe I st., drużyny straszohrcerskie, Ochotnicze Hufce Pracy zajęcia oparte o metodę projektu, na podstawie filmu, wzbogacone o karty pracy i karty pracy. 

Możliwa jest organizacja projekcji filmu z dostępnością dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną (napisy, tłumaczenie na Polski Język Migowy, audiodeskrypcyja). Po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania zostaną udostępnione odpowiednie pliki filmu z dostępnością. 

KONKURS


W ramach projektu organizujemy emocjonującą rywalizację. Każda grupa wiekowa ma swoje zadanie, a 3 najlepszych laureatów otrzyma nagrodę w postaci naszej prelekcji na żywo w waszej placówce! Jeśli chcecie, żeby nasza grupa zagościła w Waszej jednostce zgłoście się do projektu edukacyjnego i zrealizujcie zadanie konkursowe.

GALA DLA NAUCZYCIELI

W ramach podsumowania projektu odbędzie się gala dla nauczycieli, edukatorów, kadry drużyn harcerskich oraz wszystkich zaangażowanych w realizację projektu. Będzie to przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz omówienia istotności i sposobów wprowadzania historii kobiet do programu edukacyjnego placówek. Gala będzie miała charakter spotkania online i odbędzie się za pomocą aplikacji do wideokonferencji.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia do udziału w projekcie „100 lekcji na 100-lecie PWK” zbierane są za pomocą formularza. 
Zgłoszenia zbierane są w terminie 05 czerwca – 31 lipca.

LINK DO ZGŁOSZEŃ: https://forms.gle/T1GnLwg5ab5a6KVH7 

Pierwsze 100 zgłoszonych szkół otrzyma pakiet edukacyjny. O zakwalifikowaniu się do udziału w projekcie będziemy informować mailowo.

PATRONI I PARTNERZY PROJEKTU

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Tu opis krótki dotyczący RODO i ciastkuw View more
Akceptuj
Don`t copy text!