Skierniewickie spotkania z historią

15 sierpnia 2020 roku w Skierniewicach odbyły się coroczne „Skierniewickie spotkania z historią”. W tym roku z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i święta Wojska Polskiego. Na terenie ogrodu Muzeum Historycznego Skierniewic odbyły się m.in. pokazy grup historycznych. Nasza grupa przedstawiła dioramę PWK. Zaprezentowałyśmy różne rodzaje umundurowania oraz stroje sportowe. Duże zainteresowanie wzbudziły nasze tablice, na których odzwierciedlałyśmy oryginalne zdjęcia członkiń Organizacji. Tablice są częścią przygotowanej przez nas wystawy „Dla przeszłości”. Prezentowałyśmy również, w specjalnie przygotowanych gablotach, eksponaty związane z PWK, pochodzące z prywatnych zbiorów członkiń OGRH PWK.

Zrobiłyśmy wiele bardzo ciekawych zdjęć, a te robione w strojach sportowych przyciągnęły sporą widownię.

Starałyśmy się odzwierciedlić te robione przez pewiaczki na obozach. Było przy tym wiele radości i śmiechu, a najwięcej chyba przy robieniu zdjęcia z próbą przeskakiwania dziewczyn po kolei nad sobą.

Dla nas była to również wspaniała okazja do spotkania, które to w ubiegłym roku były mocno ograniczone. Mogłyśmy wspólnie omówić nasze kolejne projekty, w tym ten najważniejszy dla nas, czyli film bazujący na wywiadzie z Panią Haliną Wiśniewską. Drugiego dnia naszego pobytu w Skierniewicach nagrałyśmy pierwsze sceny do tego filmu. Mamy nadzieję, że już niedługo będziecie mogli zobaczyć efekt naszej kilkumiesięcznej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tu opis krótki dotyczący RODO i ciastkuw View more
Akceptuj
Don`t copy text!