Lata 30. – kostium angielski

Mirella prezentuje kostium składający się z wełnianej spódnicy i żakietu. Zestawienie to nazywano kostiumami angielskimi i pod taką nazwą opisywały je czasopisma modowe. Taki strój rozpowszechnił się bardzo w latach trzydziestych, ponieważ w tym okresie kobiety umacniały swoją pozycję zawodową. Duża ich część podejmowała pracę zarobkową na różnych stanowiskach, co wymagało wygodnego i praktycznego ubioru. 

Żakiet jest dopasowany w talii, zapinany na jeden rząd guzików, z wykładanym kołnierzem. Wykonany z wełny we wzór czarno – białej jodełki, jego krawędzie pięknie wykończone czarnym lampasem. Spódnica w kształcie litery A, nawiązująca do żakietu pod względem materiału i wzoru w jodełkę, jednakże w jednolitym czarnym kolorze.
Pod spodem krótka, biała koszulowa bluzka z kołnierzykiem, zapinana na małe wytłaczane guziki w kolorze srebra. Strój dopełniają czarne, skórzane półbuty, a także wełniany, filcowany kapelusz.

Po zdjęciu żakietu ukazuje się urocze zestawienie spódnicy z bluzką. Taka wersja z powodzeniem mogła sprawdzić się na uroczystej kolacji w rodzinnym gronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tu opis krótki dotyczący RODO i ciastkuw View more
Akceptuj
Don`t copy text!